- Derékfájdalom
- Hátfájdalom
- Nyakfájdalom
- Térdfájdalom
- Csípőfájdalom
- Vállfájdalom
- Könyök- csuklófájdalom
- Sportrehabilitáció
- Kezelési koncepciónk
- Áraink
- Itt találsz minket
- Kérdések és válaszok
A gyógyuláshoz szükség van egy terápiás tervre, mely egyénre szabott és páciensorientált. A mozgásterápiában lépcsőzetes a javulás, a cél, a fájdalommentességen túl a hétköznapokba beépülő rendszeres testmozgás és ezáltal a jó kondíció elérése.
A MozgásPiramis egy olyan terápiás koncepció, melyben a gyógytornász vezetése által, a páciens egyre magasabb terápiás szintet érhet el, a cél a teljes gyógyulás vagy a sport élvezete.
Szöveti gyógyulás, regenerálódás első szakasza, mely 1-2 naptól akár egy hétig is eltarthat. Célja a szöveti stressz reakció csökkentése, mivel a fájdalom hatására a szövetek kóros feszüléssel reagálnak és a keringésük is romlik.
A helyi szöveti keringésjavítás, a mozgatás, az ízületek mozgástartományának növelése segíti a gyógyulást.
A regeneráció, pihentetés során az izomzat legyengült, veszített tónusából, ebben a szakaszban kezdhető el a fokozatos erősítése. A fájdalom, sérülés, dysfunkció miatt kialakult kóros tartás már korrigálható, az ízület, izomerősítés által stabilizálható. Ebben a szakaszban még gyakori a visszaesés, az átmeneti állapotromlás (enyhe fájdalom), mivel a mozgásrendszer még nem teljesen terhelhető.
A terápia során ez a leghosszabb szakasz, a legváltozatosabb gyakorlatokkal, melyek funkcionálisan építenek, erősítenek és stabilizálnak. Az ízületek, izmok, csontok (tehát a sérült szövetek) már egyre intenzívebben terhelhetőek. A hétköznapi életben már örömöt jelent a mozgás, a jó állóképesség és kondíció már érezhető és látványos.
A sérülést, dysfunkciót (kóros állapot) követően, amennyiben fokozatosan építettük fel a terápiát, elérhetjük azt a szintet, hogy újra sportoljunk, aktívan éljünk. Amennyiben eddig nem sportoltunk, úgy ebben a szakaszban lehetőség van valamelyik sporttevékenység irányában nyitnunk, hogy a mozgást a mindennapi élet részévé tegyük. Az első lépéseket még a gyógytornásszal kontrolláltan tegyük, hogy az újrasérülést elkerüljük.